Pokaż/Ukryj opcje strony

ABC bankowości, czyli z bankiem na TY

We wrześniu 2013 roku ruszyła kolejna edycja projektu "ABC bankowości, czyli z bankiem na Ty". W ramach programu powstanie cykl publikacji 4-stronicowych, będzie można również wziąć udział w quizach. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Celem projektu realizowanego na łamach wydawanego przez Fundację Oratio Recta tygodnika „Przegląd" oraz na jego stronie internetowej www.przeglad-tygodnik.pl jest zwiększenie zaufania czytelników i internautów do systemu bankowego przez podniesienie poziomu ich wiedzy na temat rynku finansowego, szczególnie systemu bankowego i jego bezpieczeństwa, podstawowych produktów bankowych i dotyczących ich podatkach, bezpiecznego korzystania z nowoczesnych usług bankowych, renty dożywotniej i odwróconej hipoteki, zabezpieczenia środków płatniczych, a także praw, obowiązków i ochrony konsumenta usług finansowych.

W ramach projektu na łamach tygodnika „Przegląd" oraz na stronie internetowej opublikowanych zostanie dziesięć wkładek, każda licząca cztery strony. Projektowi towarzyszą quizy z nagrodami książkowymi. Projekt trwa od września 2013 r. do kwietnia 2014 r.