Pokaż/Ukryj opcje strony

Zaplanuj swoją przyszłość

W roku 2008 Fundacja Wspomagania Wsi wraz z Narodowym Bankiem Polskim rozpoczęła realizację programu upowszechniania edukacji finansowej na terenach wiejskich. Trzy kolejne edycje programu „Zaplanuj Swoją Przyszłość” pokazały, że rozpoczęty w 2008 roku proces edukacji finansowej mieszkańców wsi nie powinien zostać przerwany.

Formuła inicjatywy zakłada szerzenie Widzy metodą kaskadową. Fundacja kształci trenerów edukacji finansowej wywodzących się z lokalnych organizacji pozarządowych, z zakresu zarządzania domowym budżetem rok rocznie rozszerzając zawartość merytoryczną o nowe elementy np. zarządzanie długiem, kredytowanie, rynki finansowe, OFE. Wykształceni trenerzy, wyposażeni w odpowiednie narzędzia organizują spotkania ze społecznościami wiejskimi.

W efekcie zrealizowanej w 2010 roku trzeciej edycji programu „Zaplanuj swoją przyszłość – Przewodnik Domowych Finansów” wykształcono 58 trenerów, którzy z edukacją ekonomiczną dotarli do 2 017 mieszkańców wsi i małych miast.
Niebawem rozpocznie się kolejna edycja programu pt. „Rodzina bezpieczna finansowo”. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie www.fww.org.pl oraz na stronie www.witrynawiejska.pl.