Pokaż/Ukryj opcje strony

Wyniki Konkursu na pracę pisemną

Konkurs na pracę pisemną został ogłoszony 1 września 2011 roku. Tegoroczna X edycja po raz pierwszy została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Partnerami konkursu byli: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Internetowy System Antyplagiatowy Plagiat.pl, Gazeta Szkolna, Nbportal i Klub Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS.

Uczniowie pisali prace na następujące tematy:

 • Gimnazja: Jak bronić gospodarki Polski przed „importem kryzysu” z innych krajów?
 • Szkoły ponadgimnazjalne: Polski system finansowy wobec zawirowań na światowych rynkach finansowych


Mogli je nadsyłać do 21 października 2011 roku.

Na konkurs wpłynęło 333 prace w tym 199 napisanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych i 134 prace napisane przez uczniów gimnazjów. 66 prac gimnazjalnych i 98 nadesłanych przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych spełniło wymogi formalne określone regulaminem konkursuW piątek 2 grudnia 2011 r. podczas uroczystej gali zorganizowanej w siedzibie Narodowego Banku Polskiego zostały ogłoszone wyniki konkursu i wręczone nagrody.

Zwycięzcy w kategorii gimnazja to:

 1. Maciej Zieliński uczeń Prywatnego Gimnazjum Lingwistycznego w Częstochowie, który otrzymał nagrodę finansową 3 700 zł za zajęcie I miejsca. Praca powstała pod nadzorem merytorycznym p. Małgorzaty Wójcik, która również został nagrodzona (2 000 zł).
 2. Patrycja Sadowska uczennica Gimnazjum nr 19 w Lublinie, która otrzymała nagrodę finansową 3 200 zł za zajęcie II miejsca. Nagrodę otrzymała również nauczycielka p. Ewa Grodecka (1 800 zł).
 3. Tomasz Biadacz uczeń Gimnazjum w Zespole Szkół w Pilchowicach, który otrzymał nagrodę finansową 2 700 zł za zajęcie III miejsca. Opiekunem merytorycznym pracy był p. Arkadiusz Trzebuniak (1 600 zł).
 4. Milena Olszak uczennica Gimnazjum w Sierakowie, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę finansową 1 100 zł. Opiekunem merytorycznym pracy był p. Rafał Dziewięcki (1 200 zł).
 5. Agata Gromniak uczennica Publicznego Gimnazjum nr 2 w Staszowie, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę finansową 1 100 zł. Opiekunem merytorycznym pracy była p. Małgorzata Rajca (1 200 zł).
 6. Klaudia Klonowska uczennica Gimnazjum nr 13 im. Stanisława Staszica w Zespole Szkół nr 82 w Warszawie, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę finansową 1100 zł. Opiekunem merytorycznym pracy była p. Monika Gawinecka (1 200 zł).

Zwycięzcy w kategorii szkoły ponadgimnazjalne:
 

 1. Alicja Dybowska uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, która otrzymała nagrodę 3 700 zł za zajęcie I miejsca. Opiekunem merytorycznym pracy była p. Małgorzata Ognisty (2 000 zł).
 2. Magdalena Barburzyńska uczennica LO Nr XIII w Zespole Szkół Nr V we Wrocławiu, która otrzymała nagrodę 3 200 zł za zajęcie II miejsca. Opiekunem merytorycznym pracy była p. Marlena Nikolin (1 800 zł).
 3. Magdalena Sosińska uczennica LO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Lipsku, która otrzymała nagrodę 2 700 zł za zajęcie III miejsca. Opiekunem merytorycznym pracy był p. Mieczysław Mejzner (1 600 zł).
 4. Karol Kozłowski uczeń Liceum Akademickiego w Zespole Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę finansową 1 100 zł. Opiekunem merytorycznym pracy był p. Arkadiusz Stańczyk (1 200 zł).
 5. Alicja Michowska uczennica I LO im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, która otrzymała wyróżnienie i nagrodę finansową 1 100 zł. Opiekunem merytorycznym pracy była p. Dorota Furs (1 200 zł).
 6. Maciej Wróblewski uczeń I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę finansową 1 100 zł. Opiekunem merytorycznym pracy był p. Marcin Chrabelski (1 200 zł).