Pokaż/Ukryj opcje strony

2009

 • „Eurostrada” 14.10.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  Euro jest walutą Unii Gospodarczej i Walutowej, która 1 stycznia 1999 r. została utworzona w ramach Unii Europejskiej. W dobie globalnego kryzysu rodzi się pytanie, dlaczego powinniśmy przystąpić do strefy euro i co to będzie oznaczało dla konkretnych środowisk, rodzin, ludzi.

 • Jak uniknąć pułapki kredytowej 30.09.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  W związku z kryzysem gospodarczym, którego skutki są coraz bardziej dotkliwe dla mieszkańców naszego kraju, Narodowy Bank Polski jako instytucja, której celem jest m.in. dbałość o stabilność systemu finansowego w Polsce, włączył się w organizację projektu edukacyjnego z wykorzystaniem takich środków przekazu jak Internet, radio i prasa.

 • Wyniki konkursu im. Władysława Grabskiego 30.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  Najlepszym dziennikarzem ekonomicznego 2008 roku został Zbigniew Bartuś z „Dziennika Polskiego”.

 • Polska droga do euro 30.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  W ramach programów edukacji ekonomicznej w mediach Narodowy Bank Polski wspólnie z The Wall Street Journal Polska zrealizował cykl 10 dodatków ekonomicznych pod hasłem „Polska Droga do Euro” w okresie od marca 2009 roku do czerwca 2009 roku.

 • Euro w miejsce złotego 29.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  W związku z planami przystąpienia Polski do strefy euro, Słowo Niezależne Sp. z o.o, wydawca miesięcznika „Niezależna Gazeta Polska”, zaplanowało wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim projekt edukacyjny dla swoich czytelników, by w sposób obiektywny i przystępny poinformować ich o wszelkich aspektach planowanego zastąpienia złotego walutą euro. W ramach projektu przedstawia się aspekty historyczne oraz wpływ wprowadzenia wspólnej waluty na życie przeciętnego obywatela, między innymi na przykładach krajów, które taką walutę wprowadziły.

 • Cała prawda o Euro 24.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  W związku z planami przystąpienia Polski do strefy Euro, wydawnictwo Axel Springer Polska, wydawca Faktu organizuje wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim projekt edukacyjny dla czytelników, mający na celu uświadomienie czytelnikom korzyści z przystąpienia Polski do strefy Euro. W ramach projektu przedstawiane są aspekty historyczne oraz wpływ wprowadzenia wspólnej waluty na życie przeciętnego obywatela, między innymi na przykładach krajów, które taką walutę wprowadziły.

 • Euro w portfelu 23.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  Redakcja dziennika gospodarczego „Puls Biznesu” wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim realizuje projekt edukacyjny polegający na opublikowaniu cyklu artykułów informacyjnych, poświęconych perspektywie wprowadzenia w Polsce wspólnej, europejskiej waluty i skutków jakie wejście naszego kraju do strefy euro będzie miało dla jego obywateli i przedsiębiorstw.

 • Wyniki konkursu na pracę pisemną - VIII edycja 09.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  We wtorek 9 czerwca 2009 r. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników VIII edycji konkursu na pracę pisemną organizowanego przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli (CODN) oraz Plagiat.pl Sp. z o.o., pod patronatem medialnym gazety codziennej "Dziennik" i "Gazety Szkolnej".

 • Finał I edycji podyplomowego studium dla dziennikarzy 09.06.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  W dniu 9 czerwca br. o godzinie 9.00 miało miejsce uroczyste zakończenie I edycji „Podyplomowego Studium Bankowości Centralnej i Polityki Pieniężnej” dla dziennikarzy ekonomicznych. Projekt, realizowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN został sfinansowany ze środków NBP.

 • Złotówki bez gotówki 30.04.2009

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2009

  Celem konkursu zorganizowanego wspólnie przez MillionYou oraz NBP było nakręcenie krótkiego filmu o płaceniu bezgotówkowym.Fabuła i konwencja filmu były dowolne.