Pokaż/Ukryj opcje strony

Euro bez tajemnic w Rzeczpospolitej

Biorąc pod uwagę potrzebę poszerzania świadomości społecznej na temat wpływu euro na polską gospodarkę oraz na finanse każdego Polaka redakcja Rzeczpospolitej przygotowała projekt na łamach dziennika Rzeczpospolita i Rzeczpospolitej On-Line.

Głównym celem jaki przyświeca redakcji jest przekazywanie obywatelom wiedzy o gospodarce Unii Europejskiej i jej rozwoju po wprowadzeniu wspólnej waluty, a co za tym idzie ułatwienie instytucjom finansowym procesu wdrożenia nowego systemu walutowego a także przygotowanie polskiego społeczeństwa do przyjęcia nowej waluty.

Realizacja projektu odbywa się dwutorowo – z jednej strony powstanie 13 dodatków o tematyce euro na łamach wydania papierowego, a z drugiej zostaną zintensyfikowane działania on-line na www.rp.pl.

Kolumna w papierowym wydaniu „Rzeczpospolitej” jest integralną częścią dodatku „Ekonomia i Rynek”, który jest dokładany do całego nakładu gazety i wraz z nią dystrybuowany, zatem zasięgiem swym obejmuje wszystkich prenumeratorów oraz osoby nabywające dziennik w ramach sprzedaży kioskowej. Dodatek ma charakter praktyczny, poradnikowy, poruszała tematy, które mogą zainteresować zarówno przedsiębiorcę jak i konsumenta.

W ramach działań on-line organizowane są konkursy na hasło lub znak promujący wspólną walutę oraz konkurs wiedzy o euro. Na stronie aktywny jest również kalkulator cenowy oraz funkcjonuje blog, w którym eksperci z NBP odpowiadają na pytania internautów.

Wszystkie działania są zapowiadane na łamach „Rzeczpospolitej” oraz w wydaniu internetowym a także w wydaniu internetowym dziennika „Parkiet”.