Pokaż/Ukryj opcje strony

Droga do euro z ITI

Celem projektu realizowanego przez ITI jest pełne uświadomienie obywateli polskich, zarówno starszych jak i młodszych w kwestii konsekwencji wprowadzenia Euro w Polsce w najatrakcyjniejszy dla nich sposób tj za pośrednictwem multimedialnego przekazu, wykorzystując różnorodne media; zarówno telewizję, jak i prasę oraz internet, a także stosując formułę interaktywną. W projekcie wzięły udział 3 media należące do grupy ITI: TVN24, Tygodnik Powszechny oraz Onet.pl.

Dziennikarze i współpracownicy Tygodnika Powszechnego o wieloletnim doświadczeniu opracowali serię 10 odcinków, 8 kolumnowych dodatków dostarczających wiedzę o funkcjonowaniu „strefy euro”, konsekwencji wprowadzenia euro dla Polski oraz skutkach tego kroku dla polskiej gospodarki, a także dla każdego mieszkańca Polski. Każdy dodatek dostępny był również w wydaniu on- line poprzez stronę internetową Tygodnika Powszechnego.

W ramach realizacji projektu przez TVN 24 zostało wyemitowanych 10 odcinków projektu „Droga do Euro”, w terminie od 15.08.2009 r. do 17.10.2009 r. Oraz 140 zwiastunów programowych w terminie 15.08.2009 r. do 17.10.2009 r. Emisja premierowa projektu programu miała miejsce w sobotę o godzinie 13:40. Emisja powtórki projektu miała miejsce w niedziele o godzinie 00:00. Każdy z odcinków składał się z uprzednio przygotowanego materiału filmowego oraz rozmowy w studio z ekspertami nie tylko z NBP.

Zadaniem Onetl.pl w ramach projektu było utworzenie specjalnego serwisu edukacyjno-informacyjnego dotyczącego wejścia Polski do strefy Euro utrzymanego w domenie onet.pl www.drogadoeuro.onet.pl oraz opracowanie wnikliwej informacji o projekcie o największym zasięgu jak i przeprowadzenie specjalnie dedykowanej NBP kampanii informacyjnej serwisu NBPortal na portalu Onet.pl, mającej cel dotarcie do odbiorcy zainteresowanego makroekonomią i finansami. Na serwisie zostały umieszczone odcinki debat z TVN 24 oraz dodatki Tygodnika Powszechnego wydawane w ramach projektu. Dodatkowo w serwisie przeprowadzono Quiz z nagrodami.