Pokaż/Ukryj opcje strony

Nagroda im. Władysława Grabskiego - edycja 2007

W środę, 27 czerwca, w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V edycji konkursu Nagroda im. Władysława Grabskiego, zorganizowanego przez Narodowy Bank Polski, Reuters i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

W skład Kapituły nagrody weszli: Prof. Dariusz Filar - Przewodniczący Kapituły, Stefan Bratkowski, prof. Jan Czekaj, Jan Fijor, Adam Jasser, prof. Witold Orłowski, Ryszard Petru, Maciej Reluga i prof. Andrzej Sławiński. Kapituła przyznała jedną nagrodę główną dla najlepszego dziennikarza ekonomicznego w Polsce oraz dodatkowo uhonorowała prace czterech dziennikarzy przyznając wyróżnienia w kategoriach: dziennikarze prasy ogólnopolskiej i agencji informacyjnych, dziennikarze prasy regionalnej i lokalnej, dziennikarze rozgłośni radiowych ogólnopolskich i regionalnych i dziennikarze telewizji ogólnopolskich i regionalnych.

V edycja konkursu Nagroda im. Władysława Grabskiego formułą gali nawiązywała do zeszłorocznej ceremonii. Konwencja gali utrzymana była w klimacie lat międzywojennych. Jak co roku, gala nagrody była doskonałą okazją do spotkań dziennikarzy zajmujących się sprawami ekonomicznymi, gospodarczymi i społecznymi.

 WYNIKI V EDYCJI KONKURSU:

  • Beata Busz - Gazeta Pomorska - laureat Nagrody im. Władysława Grabskiego
  • Joanna Solska - Polityka - wyróżnienie w kategorii "prasa ogólnopolska i agencje prasowe"
  • Zbigniew Bartuś - Dziennik Polski - wyróżnienie w kategorii "prasa regionalna i lokalna"
  • Anna Leśniewska - Polskie Radio Rzeszów  - wyróżnienie w kategorii "dziennikarze rozgłośni radiowych ogólnopolskich i regionalnych"
  • Przemysław Barbrich i Robert Bernatowicz - TV Biznes - wyróżnienie w kategorii "dziennikarze telewizji ogólnopolskich i regionalnych"

     

Zapraszamy do kontaktu z Biurem Prasowym NBP:
Przemysław Kuk tel. 0 22 653 25 27
Małgorzata Radomska tel. 0 22 653 20 12