Pokaż/Ukryj opcje strony

Nagroda im. Władysława Grabskiego - edycja 2005

Narodowy Bank Polski we współpracy z Reuters-Polska i Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich zakończył III edycję Nagrody im. Władysława Grabskiego - konkursu na najlepsze artykuły prasowe, audycje radiowe i programy telewizyjne o tematyce ekonomicznej opublikowane i wyemitowane w 2004 roku.

Celem konkursu jest wyróżnianie dziennikarzy przygotowujących wartościowe artykuły, audycje i programy, które przyczyniają się do podniesienia poziomu wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie. Nagrody przyznawane są w czterech kategoriach - dla dziennikarzy prasy ogólnopolskiej i agencji prasowych, prasy regionalnej i lokalnej, rozgłośni radiowych ogólnopolskich i regionalnych oraz telewizji ogólnopolskiej i regionalnej.

W tym roku na konkurs dziennikarze nadesłali 44 zgłoszenia.

Kapituła Nagrody im. Władysława Grabskiego, w skład której weszli: prof. Cezary Józefiak, Przewodniczący Kapituły, prof. Janusz Beksiak, Stefan Bratkowski, Dariusz Filar, Adam Jasser, Tomasz Janowski, Ryszard Petru, Paweł Samecki oraz Grzegorz Wójtowicz podjęła następujące decyzje:

W kategorii "prasa ogólnopolska" - Nagrodę Główną otrzymał KONRAD NIKLEWICZ, GAZETA WYBORCZA.

W tej kategorii Kapituła postanowiła przyznać dwa Wyróżnienia:  BIANKA MIKOŁAJEWSKA, TYGODNIK POLITYKA oraz JAN CIPIUR, BOSS INFORMACJE EKONOMICZNE.

W kategorii "prasa regionalna i lokalna" - Nagrodę Główną otrzymał ARTUR KIEŁBASIŃSKI, DZIENNIK BAŁTYCKI.

W kategorii "radio" - Nagrodę Główną otrzymał DANIEL MATOLICZ, RADIO "PiN".

W kategorii "telewizja" - Nagrodę Główną otrzymał ROBERT STANILEWICZ, TVN 24.

W tej kategorii Kapituła postanowiła przyznać jedno Wyróżnienie: MARIUSZ SZYMYŚLIK, WIELKOPOLSKA TELEWIZJA KABLOWA.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 1 czerwca 2005 roku w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.