Pokaż/Ukryj opcje strony

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) i kurs e-learningowy, edycja XV

plakat SIGG XV

Konkurs Fundacji im. Lesława A. Pagi jest adresowany do około 16 000 uczniów z 800 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski uczestniczących w grze symulacyjnej i kursie e-learningowym.

W dniach 26 września – 7 października br. zostanie przeprowadzona gra testowa (zapoznanie się z działaniem systemu transakcyjnego), a od 10 października br. do 15 stycznia 2017 r.  trwać będzie gra podstawowa i kurs e-learningowy.

W grze startować mogą zespoły składające się z od 2 do 4 uczniów (ok. 4500 zespołów). Otrzymają one dostęp on-line do rzeczywistych notowań giełdowych oraz systemu transakcyjnego, za pośrednictwem którego zawiera się transakcje kupna-sprzedaży akcji notowanych na WIG30 oraz na mWIG40. Każdy zespół będzie inwestował wirtualne złotówki w akcje spółek notowanych na warszawskim parkiecie. Ponadto uczniowie mogą uczestniczyć w lekcjach kursu e-learningowego. Udział w kursie da im możliwość teoretycznego przygotowania się do inwestowania w grze. Dostęp do kursu mają też nauczyciele, którzy mogą śledzić postępy wychowanków i korzystać z treści kursu przygotowując zajęcia lekcyjne.

Więcej informacji o projekcie na stronie http://paga.org.pl/projekty/szkolna-internetowa-gra-gieldowa/sigg.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.