Pokaż/Ukryj opcje strony

Gala IMPULS 2016

4 listopada odbyła się XI Gala Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. Po raz jedenasty Narodowy Bank Polski nagrodził najbardziej aktywnych nauczycieli przedsiębiorczości i ich uczniów.

Uroczysta Gala odbyła się w siedzibie Narodowego Banku Polskiego. Zgromadziło się na niej blisko 140 nauczycieli, uczniów, dyrektorów szkół z całej Polski.

Gości przywitał prof. Adam Glapiński, Prezes NBP. Podczas swojego wystąpienia mówił, jak ważna jest rola nauczycieli w kształtowaniu przedsiębiorczości u młodych ludzi. Podkreślił – zawód nauczyciela to wspaniała, piękna profesja, z którą wiąże się ogromna satysfakcja. Polega ona właśnie na tym, że formuje się młodych ludzi, ich wiedzę, ich charakter.

Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, która jest partnerem Klubu IMPULS, reprezentował jej prezes – Zbigniew Modrzewski. Na wstępie przemówienia wskazał, że przedsiębiorczość na pewno łączy się z przedsiębiorcami, ale oprócz tego rozumiana jest dosyć szeroko jako kreatywność, uczenie takich umiejętności, które powodują, że można się lepiej komunikować, lepiej pracować w grupie, planować, realizować swoje działania. To kluczowe i niezbędne każdemu człowiekowi umiejętności i kompetencje do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym, także prywatnym. Poza przedsiębiorczością, niezwykle ważne są również ekonomia i finanse – zaznaczył.

Gościem specjalnym Gali była Dorota Bartyzel-Dukaczewska – dziennikarka i pisarka, psychoterapeutka i nauczycielka mindfulness. Jej wystąpienie miało tytuł „Umysłowy fitness, czyli zaproszenie do kreatywnej destrukcji. Samorealizacja jako klucz i cel ekonomiki szczęścia”. Przekonywała w nim, jak ważna w życiu zawodowym jest uważność, wytrwałość i dążenie do realizacji założonych celów.

Przede wszystkim jednak podczas Gali przyznane zostały nagrody w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla najlepszych nauczycieli przedsiębiorczości w kraju i w poszczególnych województwach, dla najlepszych Szkolnych Klubów Przedsiębiorczości oraz najlepszych szkół. Nagrody główne wręczał Prezes NBP, pozostałe Sylwia Matusiak, dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw, wraz z prezesem FMP.

Tegorocznymi laureatami w rankingu ogólnopolskim w kategorii gimnazjum zostały ex aequo Jolanta Kuropatwa i Dorota Wyrzykowska nauczycielki ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 173 w Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej oraz Marlena Macherzyńska i Grażyna Kołacz ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 105 w Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężyła Ewa Michalska ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 534 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu. Zobacz pełną listę laureatów.

Uhonorowani zostali także zwycięzcy konkursów na najlepszy projekt własny oraz na krzyżówkę ekonomiczną. Za projekt „Niezależność TAK, Bezrobocie NIE!” nagrodę główną w kategorii gimnazjum otrzymały Marlena Macherzyńska i Grażyna Kołacz. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna triumfował, za realizację projektu pt. „Historia mennic w Polsce”, Piotr Maluśki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie (Szkolny Klub Przedsiębiorczości nr 118). Najlepszą krzyżówkę ekonomiczną przygotowali, pod opieką Anny Wolnik, uczniowie ze Szkolnego Klub Przedsiębiorczości nr 83 w Gimnazjum nr 51 w Bydgoszczy. Spośród szkół ponadgimnazjalnych szczególnie doceniona została krzyżówka Szkolnego Klub Przedsiębiorczości nr 350 z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu, prowadzonego przez Emilię Mendak.

Atrakcją Gali była możliwość zwiedzenia Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka.

Gratulujemy wszystkim laureatom Gali Klubu IMPULS 2016. Dziękujemy wszystkim jej uczestnikom za przybycie i niepowtarzalny nastrój Gali.

Do zobaczenia za rok!

 

Lista załączników