Pokaż/Ukryj opcje strony

2009

 • Droga do wspólnej waluty z HBRP 03.12.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Program edukacyjny „Droga do wspólnej waluty” realizowany przez redakcję Harvard Business Review Polska przy współpracy z NBP będzie istotnym elementem w dyskusji dotyczącej otoczenia biznesowego, w którym działają polscy przedsiębiorcy produkujący i świadczący usługi na rynek wewnętrzny, eksporterów, importerów oraz konkurencyjności polskiej gospodarki.

 • Droga do euro z ITI 03.12.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Celem projektu realizowanego przez ITI jest pełne uświadomienie obywateli polskich, zarówno starszych jak i młodszych w kwestii konsekwencji wprowadzenia Euro w Polsce w najatrakcyjniejszy dla nich sposób tj za pośrednictwem multimedialnego przekazu, wykorzystując różnorodne media; zarówno telewizję, jak i prasę oraz internet, a także stosując formułę interaktywną. W projekcie wzięły udział 3 media należące do grupy ITI: TVN24, Tygodnik Powszechny oraz Onet.pl.

 • W drodze do euro 03.12.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Biorąc pod uwagę potrzebę poszerzania świadomości społecznej na temat wpływu euro na polską gospodarkę oraz na finanse każdego Polaka, redakcja Parkietu wspólnie z NBP przygotowała dodatki tematyczne, które były dołączane do całego nakładu dziennika.

 • Euro bez tajemnic w Rzeczpospolitej 03.12.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Biorąc pod uwagę potrzebę poszerzania świadomości społecznej na temat wpływu euro na polską gospodarkę oraz na finanse każdego Polaka redakcja Rzeczpospolitej przygotowała projekt na łamach dziennika Rzeczpospolita i Rzeczpospolitej On-Line.

 • Z euro za pięć dwunasta 16.11.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Głównym celem projektu „z EURO – za pięć dwunasta” realizowanym przez Radio Plus, jest przekazanie możliwie pełnej informacji na temat pojawienia się w Polsce wspólnej waluty Unii Europejskiej, naświetlenie spodziewanych korzyści nie tylko ekonomicznych ale i ogólnoludzkich, poznania historii wprowadzenia strefy euro i dlaczego tak się stało.

 • Polska droga do euro 16.11.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Projekt „Polska droga do euro” realizowany przez Tygodnik Solidarność ma przybliżyć społeczeństwu, w tym szczególnie członkom NSZZ Solidarność problematykę związaną z walutą euro, dostarczyć rzetelnej wiedzy ekonomicznej.

 • Euro w kryzysie 16.11.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Światowy kryzys finansowy i duże wahania kursu walutowego złotego w stosunku do euro i innych walut, przyjęcie przez rząd „mapy drogowej” wprowadzenia euro w Polsce, coraz głębsze analizy i badania eksperckie dotyczące wspólnej waluty europejskiej, uczyniły temat euro jednym z ważniejszych w polskiej debacie publicznej. Projekt „Euro w kryzysie” realizowany przy współpracy z Gazetą Prawną ma przybliżyć czytelnikom zarówno wyzwania, szanse oraz niebezpieczeństwa jakie w obecnym stanie naszej gospodarki wiążą się z przyjęciem euro. Projekt skoncentrowany jest na pokazaniu procesu, który czeka Polskę w związku z przyjęciem euro w aktualnej sytuacji gospodarczej.

 • Euro dla farmerów 16.11.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Głównym celem projektu „Nasza droga do euro” jest edukacja rolników w zakresie tematyki związanej z wprowadzeniem euro. Od sierpnia br. czytelnicy dwutygodnika Farmer dowiadują się m.in. o przyszłym wstąpieniu Polski do strefy euro, o korzyściach z tego wynikających oraz jak wspólna waluta może wpływać na skutki dekoniunktury w gospodarce światowej, jak przebiega ten proces w innych krajach a także jakie są przesądy i często powielane euro-fakty i mity.

 • Wyniki Konkursu o Nagrodę Prezesa NBP 27.10.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  W poniedziałek, 26 października 2009 r. w siedzibie Narodowego Banku Polskiego podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki II edycji konkursu o Nagrodę Prezesa NBP z najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych.

 • Gala konkursu o nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską 20.10.2009

  ARCHIVE > Projekty zakończone > 2009

  Konkurs o nagrodę Prezesa NBP za najlepszą pracę magisterską z zakresu nauk ekonomicznych cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród absolwentów kierunków ekonomicznych polskich szkół wyższych.