Pokaż/Ukryj opcje strony

Poznaj NBP!

data publikacji: 2 Września 2015

autor: NBPortal

Narodowy Bank Polski przygotował serwis internetowy, który w przystępny sposób prezentuje nie-ekonomistom informacje o roli i zadaniach NBP. Poznaj.nbp.pl powstał w ramach kampanii informacyjnej „Dbamy o wartość pieniądza".

Strona prostym i zrozumiałym językiem przedstawia trzy podstawowe funkcje banku centralnego: utrzymanie stabilności cen, emisję pieniądza oraz funkcję banku banków. Grupą docelową są osoby, które nie są ekonomistami, a jednocześnie chciałyby się dowiedzieć, jaki wpływ na ich życie ma funkcjonowanie Narodowego Banku Polskiego.

Założeniem, które przyświecało pomysłodawcom serwisu było to, aby treści w nim zawarte były napisane możliwie prostym i zrozumiałym językiem i przedstawione w atrakcyjny wizualnie sposób. Dlatego też teksty zostały wzbogacone grafikami i animacjami wyjaśniającymi mechanikę wybranych procesów. Ponadto, treść serwisu została uzupełniona licznymi ciekawostkami i filmami. Strona została opracowana w technologii RWD (Responsive Web Design), co oznacza, że jest ona zoptymalizowana pod kątem korzystania z niej na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Ze strony bez trudu mogą też korzystać osoby słabowidzące.

Zachęcamy do odwiedzin: poznaj.nbp.pl