Pokaż/Ukryj opcje strony

Młodzież pokazała pazur

data publikacji: 24 Lipca 2015

autor: NBPortal

W najnowszym numerze miesięcznika Spot On najlepsze prace zgłoszone do konkursu „Gdyby to zależało ode mnie, to…"

Co poprawić by młodzi ludzie mogli zdobyć własne mieszkanie? Jaką przyszłość ma telemedycyna? Jakie wady drążą polski system edukacji i jak temu zaradzić? To tylko niektóre dziedziny naszej rzeczywistości, poruszane przez autorów prac IV edycji konkursu Obserwatora Finansowego. Nowy numer miesięcznika Spot On jest wyborem z nadesłanych artykułów i analiz, którym szczególnie warto się przyjrzeć.

Otwiera go artykuł Krystiana Jaworskiego, zwycięzcy tegorocznej edycji, który w artykule „Mission (im)possible: pierwsze mieszkanie", który wskazuje na kierunek potrzebnej i możliwej zmiany w programie wsparcia zdobycia pierwszego mieszkania. Jak zauważa Krzysztof Bień, redaktor naczelny serwisu ObserwatorFinansowy.pl, artykuły nowego Spot On zawierają często innowacyjne pomysły na rozwiązanie konkretnych problemów mających wpływ na gospodarkę. Jak pokazuje praktyka, pewne rozwiązania zaproponowane przez dotychczasowych laureatów zawierały cenne wskazówki dla decydentów, znajdując zastosowanie w praktyce. W tym roku trafiło do nas wiele ciekawych, nowatorskich propozycji. Stąd pomysł by zebrać je w jednym miejscu.

Znaczną część tekstów do bieżącego numeru magazynu stanowią artykuły uczniów, docenione przez kapitułę konkursu. Według Krzysztofa Bienia stanowią one ciekawe i świeże spojrzenie na zagadnienia gospodarcze, pokazując, że mamy zdolną młodzież, która krytycznie, ale i konstruktywnie potrafi opisywać otaczające ją zjawiska.

Magazyn Spot On można bezpłatnie pobrać na tablety i smartfony w:

oraz pobierać z serwisów prasy cyfrowej: e-Kiosk.pl i Nexto.pl.

* * *

Spot On jest magazynem przygotowywanym przez redakcję serwisu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Misją portalu jest prezentacja i popularyzacja pogłębionej wiedzy i myśli ekonomicznej w obszarach makroekonomii, szeroko rozumianych finansów publicznych, bankowości, a także rynków finansowych. Na jego łamach zamieszczane są autorskie publikacje polskich i zagranicznych ekonomistów i dziennikarzy. Spot On, podobnie jak ObserwatorFinansowy.pl, jest przedsięwzięciem niekomercyjnym i nie zawiera reklam.