Pokaż/Ukryj opcje strony

2015

 • Newsweek edukuje społeczeństwo 19.10.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Newsweek Polska zaprasza do zapoznania się z cyklem pięciu dodatków edukacyjnych na temat bankowości i finansów.

 • Finanse rodzinne z Faktem 19.10.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  We wrześniu wystartował projekt „Finanse rodzinne", którego celem jest wzrost wiedzy ekonomicznej czytelników Faktu na temat gospodarowania budżetem domowym.

 • TIK w edukacji ekonomicznej - warsztaty dla nauczycieli 29.09.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Ekonomia jest zbyt trudna dla uczniów? Spróbuj użyć dostępnych w internecie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Mogą one pomóc lepiej wytłumaczyć zjawiska w otaczającym nas świecie, z którymi spotykamy się niemal codziennie. Nauczycieli w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzących zajęcia poświęcone tematyce ekonomicznej, zapraszamy na warsztaty, podczas których zostaną zaprezentowane przykłady ciekawych narzędzi i metod pracy z TIK. Liczba miejsc jest ograniczona.

 • XIX Festiwal Nauki w Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie 04.09.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Narodowy Bank Polski po raz piąty weźmie udział w Festiwalu Nauki organizowanym w Domu Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie w dniach 19-20 września w godz. 10:00-16:00.

 • Konkurs na pracę pisemną XIV edycja 03.09.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w kolejnej edycji Konkursu na pracę pisemną. Konkurs ogłaszany jest w dwóch kategoriach:Gimnazja: „Kooperatywa z sukcesem – pomysł na wspólny biznes, spełniający potrzeby społeczności lokalnej";Szkoły ponadgimnazjalne: „Kapitał wiedzy o ekonomii plus kapitał społeczny warunkiem rozwoju. Jak to rozumieć i jak wykorzystać lokalnie?".

 • Moje finanse 2015 26.08.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Ruszyła kolejna edycja projektu „Moje finanse", ramach którego przeszkolona grupa nauczycieli prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu finansów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 • 2300 lat pieniądza na ziemiach Polskich 24.08.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Uniwersytet Warszawski zaprasza do zapoznania się z filmem „2300 lat pieniądza na ziemiach Polskich". Celem projektu jest popularyzacja wiedzy nt. pieniądza i monety na ziemiach polskich liczącej 2300 lat oraz jej związków z dziedzictwem europejskim. Projekt został zrealizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

 • Konkurs grantowy NBP 07.07.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Narodowy Bank Polski zaprasza do udziału w Konkursie grantowym dla jednostek samorządu terytorialnego na realizację projektów z zakresu edukacji ekonomicznej dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

 • Samorządowa Akademia Finansów III edycja 18.06.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Już po raz trzeci Polska Agencja Prasowa SA uruchomiła projekt dofinansowany przez NBP p.n. „Samorządowa Akademia Finansów III edycja". Wykłady, wywiady, konwersatoria, seminaria i czaty będą dostępne dla czytelników Serwisu Samorządowego PAP, który jest informacyjnym, edukacyjnym oraz społecznościowym portalem internetowym.

 • Telewizja Polska SA, projekt pt. „Czytaj umowy” 18.06.2015

  Edukacja NBP > Projekty zakończone > 2015

  Wprowadzenie wątków tematycznych w popularnych serialach telewizyjnych jest sprawdzonym i skutecznym narzędziem informacyjno-edukacyjnym, które z powodzeniem realizuje Telewizja Polska. Projekt realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.