Pokaż/Ukryj opcje strony

Moje finanse 2014

Ruszyła kolejna edycja projektu „Moje finanse”, ramach którego przeszkolona grupa nauczycieli prowadzi zajęcia edukacyjne z zakresu finansów wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Podstawowym celem programu „Moje finanse” – uzupełniającego i rozszerzającego obowiązkowy program nauczania przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, jest wyposażenie uczniów w wiedzę i praktyczne umiejętności związane ze znajomością i stosowaniem zasad funkcjonowania sektora finansowego, w szczególności bankowego, znajomością sposobów planowania i inwestowania oraz umiejętności zarządzania finansami osobistymi. Tegoroczna edycja jest kontynuacją projektu zapoczątkowanego w 2004 roku. Jest to inicjatywa, która cieszy się dużym powodzeniem wśród nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych. Planuje się, że w 2014 roku w projekcie weźmie udział ok. 1600 nauczycieli, którzy przeszkolą ok. 100 000 uczniów.

Projekt „Moje finanse”, realizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego.

Więcej o projekcie na stronie: www.moje-finanse.junior.org.pl