Pokaż/Ukryj opcje strony

Gala IMPULS 2017

Jesienią 2017 roku już po raz dwunasty odbyła się uroczysta Gala Klubu Przedsiębiorczych Nauczycieli IMPULS. 27 października, w gmachu Domu Bankowego Wilhelma Landaua w Warszawie, działający w Klubie IMPULS pedagodzy wraz z uczniami zostali nagrodzeni za aktywny udział w realizacji projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii, finansów i przedsiębiorczości.

Gości przywitał Zbigniew Modrzewski, prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, który następnie wspólnie z Dyrektor Departamentu Edukacji i Wydawnictw Anną Kasprzyszak wręczał dyplomy i nagrody najlepszym nauczycielom przedsiębiorczości z poszczególnych województw, a także zwycięzcom Konkursu na najlepszy projekt własny. Nagrody główne wręczał Prezes Narodowego Banku Polskiego prof. Adam Glapiński.

Prezes Narodowego Banku Polskiego podziękował w swoim wystąpieniu nauczycielom „którym chce się coś robić, którzy są przedsiębiorczy i mają chęć pracować z młodymi, perły szkolić”. Prof. Glapiński pochwalił także polską młodzież. Jak powiedział: „Naszym największym kapitałem są ludzie, polska kultura – od samego początku chrześcijańska, zbudowana na rodzinie, patriotyzmie. My mamy ten kapitał. Polska młodzież jest najbardziej przedsiębiorcza, najlepiej sobie radzi.”

Tegorocznymi laureatami w rankingu ogólnopolskim w kategorii gimnazjum zostały: Marlena Macherzyńska i Grażyna Kołacz, nauczycielki ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości 105 w Gimnazjum w Zespole Szkół im. Stanisława Ligonia w Truskolasach. W kategorii szkoła ponadgimnazjalna zwyciężyły ex aequo: Ewa Michalska ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 534 w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu oraz Małgorzata Mańkowska ze Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości nr 353 w I Liceum Ogólnokształcące im Stanisława Staszica w Lublinie.

Na zakończenie uroczystości goście wysłuchali wykładu Radosława Brzóski, prezentera i dziennikarza telewizyjnego. Po bankiecie nauczyciele i uczniowie mogli zwiedzić Park Miniatur Województwa Mazowieckiego wraz z przewodnikiem, wziąć udział w zabawie escape room (do wyboru były 3 pokoje tematyczne), udać się w wirtualną podróż po Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka w Warszawie (dzięki okularom 3D), a także zapozować do portretu-karykatury.

Gratulujemy wszystkim laureatom Gali Klubu IMPULS 2017.

 

Lista załączników